تلخ اما شیرین!

پرده اول:

میگن هر چی کوره بیشتر می خواد ببینه شده حکایت من.با اینکه خیلی وقته دستم به نوشتن نمیره اما نمی تونم چیزی ننویسم!.هر چند هنوز بهت زده ام انگاز فقط یه کابوس بود.
آخر بارها خواستم ازشون پرواز را بیاموزم اما غافل از اینکه پرواز آموختنی نیست و مهمتر اینکه پری نیست تا پروازی باشد.با وجود بغض در گلو و این درد سنگین آیا کسی هست از غربت بازماندگان بر روی این کره ی خاکی بگوید؟؟؟
نفسم بالا نمی آمد انگار دری از قیامت به رویم باز شده بود,گونه هایم گر گرفته بود و لباسم خیس عرق شده بود بعد از اتمام سخنرانی و شروع عزاداری و مناجات برای  نوشیدن آب به بیرون رفتم کمتر از  چنددقیقه بعد و در بازگشت  کنار در ورودی صدای انفجار و نورانی شدن آسمان قلبم را از جا کند بهت زده نگاه می کردم .بالاخره رفتند؟؟؟نه دروغه دروغ.زبان در دهانم نمی چرخید گویی یک تکه سنگ در دهانم باشد کلافه و مضطرب فریاد می زدم ماااااااااااماااااااااااااان.مادرم در حسینیه بودند آنقدر جیغ زده بودم که دیگر گریه و کلماتی که به زبان می آوردم حنجره ام را خراش می داد.نیم ساعتی از وقوع حادثه می گذشت  خواهران هراسان و مویه کنان فوج فوج بیرون می آمدند هر کسی را که می دیدی اسمی را صدا می زد و شماره ی عزیزانش را می گرفت و از خدا التماااس می کرد.در میان جمعیت سراپا آشفته مادرم را دیدم  نوری به قلبم تابید به طرفش دویدم باورم نمی شد خودش بود؟؟هر چند آنقدر خودش را زده بود که رمقی برایش نمانده بود با دیدن من  گویی جان دوباره گرفت و بی حال در کنارم افتاد.قضیه از این قرار بود که یکی از خواهرهایی که تصادفا  با من مشابهت اسمی داشت را در پتویی می بردند و چون آن لحظه در کنار مادرم نبودم و تصور کرده بود که من هستم.تمام صورتش را چنگ زده بود پر از زخم بود و آنقدر خودش را زده بود که از دهانش خون می آمد نه مقنعه ای نه کفشی نه....قلبش می زد تا یک ساعت قادر به صحبت کردن نبود هیچوقت فکر نمی کردم تا این حد برای مادرم............
خدایا منو ببخش
اما:
خدایا  امشب خانواده هایی هستند که عزیزانشان  در کنارشان نیست چه حالی دارند؟؟؟مادری که جگرگوشه اش تکه تکه شده و حتی اثری از جنازه اش هم نمانده چه حااالی دارد؟چقدر صبر باید داشت بر تکه تکه شدن بدن جگرگوشه هایشان که میزبان اینهمه ترکش بوده؟؟
خدایا اگر دردی میده صبرش رو هم بده
جرقه ای  دلم رو روشن می کنه:
المومن کالجبل الراسخ لا یحرک العواطف
رب شرح لی صدری:
و سخنرانی آقا سید در آخرین لحظات قبل از انفجار:
اذالشمس کورت، و اذالنجوم انکدرت،
....
مقدمه ی فَنا فِناست(به خرگاه و و درگاه اولوهیت افتادن)آدمی که اهل فِناست اصلا برایش مهم نیست که الان شب آخر عمرش باشد یا نه!!! 
پرده دوم:

اظهار نظر مسئول اطلاع رسانی کانون فرهنگی
مسئول اطلاع رسانی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز در خصوص وقوع این حادثه گفت:بررسی ها حاکی از آنست که انفجار از زیر قفسه ای مربوط به نمایشگاه معراج شهداء صورت گرفته است.در این قفسه آثاری از شهدا از جمله لباس,پوتین,چکمه,کلاه آهنی,پوکه های خمپاره,منور و پوکه توپ به عنوان گلدان استفده شده بود که پس از انفجار این وسایل تبدیل به ترکش شده و منجر به جراحت شدید تعداد زیادی از جوانان شد.وی افزود:شدت انفجار به حدی بود که موج آن قفسه ی 600 کیلیویی را پرتاب کرد.تعدادی را قطعه قطعه و حدود 170 نفر را مجروح.
به گفته ی وی شکاف عظیمی که در سقف حسینیه ایجاد شده حاکی از بالا بودن میزان مواد منفجره است.به گفته ی وی شکاف عظیمی که در سقف حسینیه ایجاد شده حاکی از بالا بودن میزان مواد منفجره است.مواد منفجره در آخر حسینیه واقع در قسمت برادران بود و این حادثه بعد از مراسم سخنرانی و هنگام سینه زنی رخ داد.به همین دلیل در قسمت آخر حسینیه جمعیت کمتری حضور داشتند.پس از انفجار خسارات زیادی به حسینیه وارد و در محل انفجار گودال بسیار بزرگی ایجاد شد
 مصاحبه با حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون بمب گذاری در حسینیه سید الشهداء

کلیت این واقعه را جهت اطلاع مردم کشور عزیزمان عرض می کنم :
دیشب بعد از سخنرانی، حدود ساعت 21:10 متوجه انفجاری در محل کانون شدیم و بعد از کارشناسی گروه های متخصص، به این نتیجه رسیدند که شخصی مواد منفجره را در زیر قفسه ای که مربوط به نمایشگاه معراج شهدا می باشد، قرار داده است. در این قفسه آثاری از شهدا من جمله لباس، پوتین، چکمه، کلاه آهنی، پوکه های خمپاره منور و پوکه توپ به عنوان گلدان استفاده شده بود که با انفجار این ها تبدیل به ترکش شده و متاسفانه منجر به جراحت شدید و شهادت جمعی از دوستانمان شد و در بررسی دقیق با توجه به اینکه در زیر قفسه، چاله ای ایجاد شده است معلوم گردیده که در آن مکان مواد منفجره کار گذاشته شده بوده است. و شدت انفجار به حدی بوده است که موج آن قفسه را به آسمان پرت کرده، به سقف حسینه زده و برگشت خورده است. لازم به ذکر است که این مواد منفجره در کیفی که در زیر قفسه بود، جاسازی شده بود.
هیچ مواد منفجره ای در این نمایشگاه معراج شهدا وجود نداشته است و تمام قدرت این انفجار به این قفسه بوده است که به عنوان ترکش بعد از انفجار عمل کرده است. موج انفجار به قدری شدید بود که قفسه 600 کیلویی را پرتاب کرده است و نفراتی را قطعه قطعه کرده است و حدود 170 نفر را مجروح کرده است و در سقف حسینه شکاف عظیمی ایجاد کرده است که طبیعتا می توان نتیجه گرفت که مقدار مواد منفجره زیاد بوده است
تورو خدا یه کمی به این دو متن دقت کنید!
انعکاس اخبار مخدوش در جراید!!!
************
همچنین معاون سیاسی امنیتی دادستانی کل کشور اظهار کرد که در مورد عمدی بودن انفجار,تردید جدی وجود دارد.
استاندار فاس نیز اظهار داشت که قطعا تعمدی در کار نبوده است.
نایب رییس کمیسیون مجلس هم گفت اگر علت سهل انگاری است باید مسببین را مشخص کرد!
مدبری اظهار داشت:هر فردی که حتی 2 روز هم در جبهه بوده باشد متوجه می شود که این انفجار یک بمب بوده است.!!!
جالب اینجاست که  بعضی مسئولین محترم  قبل از تفحص و بررسی این اظهاران را بیان کردندمبنی بر تجهیزانت نظامی!؟واقعا برای  امن جلوه دادن کشور اینهمه بی انصافی؟؟؟
یادتون که هست شنبه شب رو میگم:اثبات خوبیهایی که در من وجود ندارد(خودفریبی).
با این کاراشون چی رو می خوان ثابت کنند امنیتی که وجود نداره؟؟ شوخی شوخی با عقل  و درک مردم هم شوخی.یا نه مصلحت! باعث کتمان حقایق می شود!!
اینو چی میگین؟؟
جزئیاتی جدید از بمب گذاری در حسینیه رهپویان در گفت و گو با کارشناس اعزامی به شیراز

سایت خبری ایران: بر اثر حادثه انفجار در کانون رهپویان وصال شیراز که شب گذشته رخ داد، 202 نفر مجروح و 12 نفر به شهادت رسیده‌اند
یک کارشناسی اعزامی به شیراز که خواست نامش فاش نشود به خبرنگار سایت خبری ایران (www.IranNewsAgency.com)، گفت: بمبی که اخیرا در حسینیه رهپویان وصال شیراز کار گذاشته شده بود، بر روی یک وزنه ی 600 کیلویی بوده است.
این کارشناس در ادامه به خبرنگار ایران گفت: اگر این بمب در لا به لای این وزنه 600 کیلویی کار گذاشته نمی شد، قطعا تمام ساختمان حسینه تخریب می شد و صدها نفر کشته می شدند.
لینکهای مرتبط:
http://www.rahpouyan.com/
http://seyyedanjavi.persianblog.ir/
http://kosar21.blogfa.com/
 http://etresib.persianblog.ir/
http://bivafaaa.persianblog.ir/
http://haniff.parsiblog.ir/
http://www.maah.blogfa.com/
 
http://florencebaran.parsiblog.com/473590.htm
www.etreyaas.blogfa.com
http://www.zirzaminehaftom.persianblog.ir/
http://faryyad313.persianblog.ir/
http://nahl62.parsiblog.com/
http://www.rahroo.parsiblog.com/
http://chaatr.blogfa.com/
http://www.nasl3vomi.ir/
http://3030.blogfa.com/
و.......

پرده آخر:


لوگوی حمایتی از کانونعطر سیب. حنیف.عطر یاس.چتر.خط سوم
 رهپویان وصال وصالتان مبارک
http://i31.tinypic.com/2ir2ps6.gif
 فرخوان ارسال آثار - ویژه بمب گذاری در حسینیه سیدالشهدا شیراز

در حاشیه:

بگذریم
چقدر دلم هوای این شعرو کرده شهداء مثل گلند ما خارای دوروبرش....آقا جون گل می خری

 

 

 

 

 

  
نویسنده : yaass_073 ; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢۸
تگ ها :