عجب مارمولكيه اين مارمولك!

                                        

مردی نيمه شبی از گذری می گذشت.مردی را ديد كه سوهان به قفل يك مغازه  طلافروشی می كشد.از او سوال می كند:مشغول چه كاری هستي؟مرد عيار پاسخ ميدهدتارمينوازم!             

 رهگذر با تعجب سوال می كند:پس چرا سازت بی صداست؟‍‍!عيار با خنده می گويد:فردا صدايش تمام بازار بلكه تمام شهر را پر می كند وبه گوش تو هم ميرسد.

حتما تا حالا فيلم كمدی مارمولك را ديده ايد.موضوع فيلم فرار يك دزد باسابقه (رضا مارمولك با بازی پرويز پرستويي)با لباس روحانيت است كه سعی كرده بدين وسيله بر جذابيتهای فيلم بيفزايد.در واقع تهيه كننده اين فيلم با سابقه فيلم پر سروصدای زير نور ماه اين بار با سروصدای بيشتری وارد ميدان شده است .مارمولك فيلمی است كه قبل از اكران باعث واكنش جامعه روحانيون گرديد.

بله مارمولك فيلم برگزيده مردم در جشنواره ۲۲ فجروكسب آرای تقريبا ۹۷ درصد از تماشاگران. حتی گفته شده بود كه نوروز جايی نرويد مارمولك می ايد.به طوريكه تمام بليط های سينما برای روزهای اول ودوم فروردين رزرو شد.تب مارمولك تا حد تشنج بالا رفت....اما از اكران ان در نوروز خبری نشد و اينطوری شد كه حال مارمولك ومردم با هم رفت تو قوطي. بعضيها می گفتند مارمولك توقيف شد .وبعضی ديگر بر اين عقيده بودند كه شايعه متوقيف را درست كردند كه فروشش بيشتر شود. وبعضی ديگر بر اين باور بودند كه اين هم مثل ادم برفی است كه وقتی نوار ويديويی اش افتاد دست مردم وهمه ديدند حتی شهرستانيها  شايد انوقت نوبت اكران عمومی می شود.

اما بالاخره انتظار به پايان رسيد ومارمولك در اول ارديبهشت به سينماهای تهران و چند شهرستان رسيد.هر كس كه از در سينما رد می شد می گفت: 

 به به مارمولك! حوصله داری بريم تو يه كم بخنديم.اخه شنيدم فيلمش اخر خنده است

هر سانسی را كه می گفتيم می گفتند بليت نداريم تماما فروخته شده اونم وسط هفته صبح اول صبح!بيچاره مسئول گيشه سينما راست می گفت.تلفن ها مدام برای رزرو فردا وپس فردا زنگ می خورد.عجب استقبالي!!! اونم بدون كوچكترين هزينه تبليغاتي!

به اين ترتيب مارمولك درگذر از جنجال ها وشايعات به اكران رسيد.خب شايد تجربه ادم برفی موجب شده بود تا مسئولان پخته تر با اين ماجرا برخورد كنند.

اما هنوز يه سوال تو ذهن من چرخ می خوره!

اينكه ايا جامعه ما بالقوه اين استعداد رو داره كه هر چيز زيرزمينی و ملتهبی رو به يك پديده غير قابل كنترل مبدل سازد؟؟؟؟

طی مصاحبه ای كه با كمال تبريزی  كارگردان خوش سابقه سينما صورت گرفته بود ودر مورد مخاطبان اين فيلم سوالاتی از ايشان به عمل امده بود .در جواب گفته بودند كه:

من شخصا خيلی اهل اين نيستم كه بخواهم برای قشر بخصوصی فيلم تبليغاتی بسازم.اما دوست دارم در مقابل يك پديده اجتماعی ذره بينم را دستم بگيرم و هم خوبی های ان را ببينم وهم بدی هايش را.طبيعی است وقتی شما نقاط ضعف وقوت را كنار هم بچينيد بعضی ها نقاط ضعف را می بينند وبعضی ها نقاط قوت را.انهايی كه می گويند شما تبليغ روحانيت را كرده ايد به نظرم با انهايی كه می گويند شما به روحانيت توهين كرده ايد تفاوت زيادی ندارند .هر دو به يك اندازه متعصب هستند....

خب حالا نظر شما چيه؟!

در اخر شايد بد نباشه يه نيم نگاهی هم به اين سايت بيندازيد.

              http://www.faradisfilm.com/critic.html

  
نویسنده : yaass_073 ; ساعت ۳:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۳/٢/٢٩
تگ ها :